CANIAS ERP’ye Mükemmellik Ödülü

CANIAS ERP`ye Mükemmellik Ödülü

Alman GPS Araştırma Firması’nın “ERP Mükemmellik Testi 2014”e katılan CANIAS ERP, “Mükemmellik” ödülünü almaya layık görüldü. “Esneklik” kategorisinde maksimum puan almayı başaran tek yazılım oldu. “Verimlilik” ve “kullanıcı dostluğu” kategorilerinde notları “mükemmel” olan CANIAS ERP, dört ayrı kategoride daha “çok iyi” not almayı başardı.


IAS, kurumsal kaynak planlama yazılımı CANIAS ERP ile Alman GPS Araştırma Firması‘nın “ERP Mükemmellik Testi 2014”e katıldı.

“IT&Business” alanında, “günümüz şirketlerinin tipik görevleri ile gündelik iş süreçlerindeki ustalığı” konularında yarışan CANIAS ERP, rakiplerini geride bırakmayı başardı. “Tüm beklenti ve ihtiyaçları çok iyi karşılayan” CANIAS ERP, “ERP Mükemmellik Ödülü 2014”ü almaya layık görüldü. CANIAS ERP ayrıca “Uluslararası Grupların Karmaşık İş Süreçlerinin Kontrolü”, “Bireysel Taleplere Uyumda Esneklik”, “Kolay Kullanım” ve “Verimlilik” kategorilerinde de “Çok İyi” notunu almayı başardı.

Bir senaryo gereği verilen görevlerin jüri üyeleri önünde, ERP yazılımları aracılığıyla gerçekleştirilmesine dayanan test, 8-9 Ekim 2014 tarihlerinde, Stuttgart IT&Business Fuarı’nda gerçekleştirildi. Bu uygulamalı testte altı güçlü ERP sistemi, GPS’in verdiği görev karşısında fuar ziyaretçilerine kendi çözümlerini sundular.

Maksimum Puanı Elde Eden Tek Yazılım: CANIAS ERP

GPS kurucularından Werner Schmid, IAS‘nin sunumunun ardından özetle şunları söyledi:“Firmanızın taleplerini karşılayacak bir sistem arayışındaysanız pazardaki en büyük farkı, yazılımların esnekliği oluşturuyor. Testimizde esnekliğe ilişkin maksimum puanı elde eden tek yazılım, CANIAS ERP oldu. Bu esneklik sayesinde CANIAS ERP kullanıcıları, her halükarda, tüm iş türlerinde ve her dilde, yazılımlarını kolayca ve ek bir ödeme yapmaksızın, ihtiyaçları doğrultusunda geliştirebilirler.”

IAS Satış Müdürü Timur Küçük de GPS‘in testinin bir ERP yazılımı arayışında olan firmaları IT&Business konusunda bilgilendirdiğini ayrıca firmalara doğrudan yazılımları karşılaştırma imkânı sunduğunu belirtti. Küçük, “GPS testi, sunduğu bu imkânlarla bir karar destek mekanizması oluşturdu. GPS’in araştırmasını bu nedenle çok önemsiyoruz ve bu testte böylesine büyük bir başarı kazanmış olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Dört Temel İş Süreci İle Değerlendirildi

Performansı sırasında IAS, CANIAS ERP’nin GPS tarafından “orta ölçekli işletmeler için güncel ve tipik” olarak tanımlanan  dört temel iş sürecine ilişkin çözümlerini gösterdi.

“Bir web platformu üzerinden müşteri siparişi” görevi sırasında CANIAS ERP’nin e-ticaret çözümüne ilişkin yeterliliğini gösteren IAS, web portalının doğrudan yazılım üzerinden idare edilmesi konusundaki başarısını da kanıtlamış oldu.

Testin bir başka aşaması, “yurtiçinde ve yurtdışındaki fabrikalara yayılan üretim” fikrine dayanan, “çoklu site yönetimi kapasitesi” konusundaydı. CANIAS ERP , izleyicileri bu konuda da kolaylıkla ikna etti: Tesisler, kapasite ve kaynaklar üzerinden üretimin uluslararası planlaması ile kontrolü gerçekleştirildi.

“Belli bir rotaya tedarik” sürecinin temsili sırasında IAS, aynı zamanda CANIAS ERP‘nin “müşteri ilişkileri”ne ilişkin yeteneklerini de gösterdi. Sürecin bir tarafı, üretim tesisinden çıkan sevkiyatın belli bir rotadan teslim edilmesi idi. Diğer yandan ana şirketin, tedarikçiler aracılığıyla sipariş edilmiş malları bir aracı ile teslim etmesi ve malların bir rota üzerinde dolaşımı da söz konusuydu. Bu aşamada IAS, hangi malın kime ait olduğunun görüntüsünü resmetmeyi başaran tek tedarikçi oldu.

Esneklik, Verimlilik, Kullanıcı Dostu Olmasına İlişkin Test

Testler sırasında fonksiyonelliğin yanı sıra esneklik, kullanıcı dostu olması ve verimlilik kriterleri de değerlendirildi.

Yeni pazar ihtiyaçlarına sürdürülebilir adaptasyonun temel koşulu olduğu için esneklik, karşılaştırma testinin odağındaydı ve GPS için “Teknik Ustalığın” bir ölçüsüydü.

CANIAS ERP, “esneklik” kategorisinde olduğu gibi “kullanıcı dostu olması” ve “verimlilik” kategorilerinde de “mükemmel” not almayı başardı.

Stuttgart IT&Business Fuarı’nda, GPS Araştırması sonuçlarının açıklandığı sunumu izlemek için: