CANIAS ERP’nin Yeni Sürümü Tanıtıldı

CANIAS ERP`nin Yeni Sürümü Tanıtıldı

CANIAS ERP’nin Yeni Sürümü Tanıtıldı

IAS’nin kurumsal kaynak planlama yazılımı CANIAS ERP’nin yeni versiyonunun tanıtıldığı lansmanda CEO Ferhatoğlu, IAS’nin kuruluşundan bu yana geleceğin teknolojisini yaratmak hedefiyle yol aldığını, gelecek hedeflerinde Industry 4.0’ın da önemli bir yer tuttuğunu vurguladı. CTO Özkara ise 2015’te CANIAS ERP kullanıcılarını bekleyen yenilikler hakkında bilgi verdi. Katılımcılar etkinlik sırasında  IAS müşterileri Rapido Ofis Mobilyaları ve Panelsan Çatı Cephe Sistemleri’nin ERP deneyimlerini yöneticilerinin ağzından dinleme fırsatı da buldu.

Yazılım geliştirme, proje uygulama, süreç analizi, danışmanlık ve eğitim hizmetleriyle, çeyrek asırdır müşterilerine, iş süreçlerini en etkin şekilde yürütebilecekleri kurumsal çözümler sunan IAS, kurumsal kaynak planlama yazılımı CANIAS ERP’nin yeni versiyonu 6.04’ü, İstanbul’un ardından Ankara’da da kullanıcıların beğenisine sundu.

Ankara Bilkent Hotel’de gerçekleştirilen lansmana, iş ve teknoloji dünyasının temsilcileri ile akademisyenlerin de aralarında bulunduğu yaklaşık 100 kişilik bir davetli topluluğu katıldı.

Lansman katılımcıları yeni versiyonu daha yakından tanıyıp sağlayacağı avantajlar hakkında bilgi sahibi oldu.  Lansman sırasında ayrıca Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Satış ve Pazarlama Müdürü Cüneyt Boydaş ile Rapido Ofis Mobilyaları Genel Müdür Yardımcısı Hikmet Mukiloğlu, ERP deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Behiç Ferhatoğlu: “Geleceğin teknolojisini yaratmayı hedefliyoruz.”

IAS’nin 1989 yılında Almanya’daki kuruluşundan itibaren alanında pek çok teknolojik yeniliğin öncüsü olduğunu vurgulayan IAS CEO’su Behiç Ferhatoğlu, “Pozitif şirket kültürümüz, genç, dinamik, kaliteli çalışanlarımız ve iş ortaklarımız ile uluslararası operasyon yeteneğimiz bizi rakiplerimizden farklı kılıyor. CANIAS ERP ise platform ve veri tabanı bağımsız oluşu, esnekliği ve açık kaynak kodlu yapısıyla diğer ERP yazılımlarından ayrılıyor.” diye konuştu.

IAS’nin 2014 yılında cirosunu yüzde 33 artırarak kurumsal hedeflerinin üzerine çıkmayı başardığını, 2015’te ise tüm ülkelerdeki operasyonlarını yüzde 100 büyüterek başarılarını daha üst seviyelere çekmeyi planladığını anlatan Ferhatoğlu, konuşması sırasında özetle şunları söyledi: “2014 itibariyle üç ülkede yedi ofisimiz, 200’den fazla çalışanımız ve 40’tan fazla iş ortağımız ile 26 ülkede, 13 ayrı dilde, 25 bin kullanıcıya hizmet veriyoruz. 40’tan fazla sektörde tecrübe sahibiyiz. Kamu projeleri ve STK’lar ile işbirliklerimiz devam ediyor. Geçtiğimiz yıl ciromuzu yüzde 33 artırarak kurumsal hedeflerimizin üzerine çıkmayı başardık. 2015’te operasyonlarımızı yüzde 100 büyüterek bu rakamları daha üst seviyelere çekmeyi planlıyoruz. CeBIT 2015’e katılmayı, kamu projelerinde yer almayı, Hindistan pazarında yer almayı hedefliyoruz. 2015, e-Dönüşüm ve İş Zekası alanındaki çalışmalarımızın karşılığını alacağımız bir yıl olacak. Mobilite konusundaki çalışmalarımızın sonuçlarını da pek yakında müşterilerimizle paylaşacağız.”

IAS’nin kuruluşundan bu yana geleceğin teknolojisini yaratmak hedefiyle yol aldığını, CANIAS ERP’nin dünyada online ilk ERP, IAS’nin ise bulutta kiralama hizmeti veren ilk yazılım şirketi olduğunu hatırlatan Ferhatoğlu, gelecek hedeflerinde Industry 4.0’ın da önemli bir yer tuttuğunu vurguladı.

Ferhatoğlu, şöyle konuştu: “Industry 4.0,  internetin üretim ve büyüme dinamiklerini kökünden değiştirmesiyle başladı. Üretim tesislerindeki makineler ile diğer üretim araç ve gereçlerinin hem birbirleriyle hem de ürettikleri ürünler ile bağlantıda olduğu, deyim yerindeyse, iletişim kurabildiği bir döneme işaret ediyor. Süreç, firmaları organizasyon yapılarında ve çalışma tarzlarında birçok yenilik yapmaya mecbur edecek; uyum sağlayamayan firmalar teker teker sahneden silinecekler. Biz ise IAS olarak, Industry 4.0’a uyum sağlayan değil öncü firmalar arasında yer almak istiyoruz. Sürece hazırız. Önümüzdeki günlerde, farklı çalışmalarımızın sonuçlarını da sizlerle paylaşacağız.”

Hakan Özkara: “Çok yakında farklı yeniliklerin müjdesini vereceğiz.”

IAS CTO’su Hakan Özkara ise CANIAS ERP 6.04’ün getirdiği yenilikler ve kullanıcılarına sunduğu avantajlar hakkında bilgi verdi. Özkara, CANIAS ERP’nin karakteristik özelliklerini taşımayı sürdüren bu yeni sürümün temalarının “basitlik”, “sadelik”, ve “fonksiyonellik” olduğunu belirtti. Bu sürümün öne çıkan yeni özelliklerini ise “yeni kullanıcı arayüzü”, “yeni tümleşik geliştirme ortamı”, “iş zekâsı ve stratejik karar verme araçları” ile “mobilite” olarak sıraladı.

6.04 sürümü ile kullanıcılara ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirebilecekleri çok daha “kullanışlı” ve “kullanıcı dostu” bir yazılım sunmaya önem verdiklerini anlatan Özkara, “Kullanıcılarımızın, diledikleri gibi yerleştirebilecekleri ‘widget’lar ile özelleştirebilecekleri ‘anasayfa’, hem kolay kullanımı hem de işlevselliği ile öne çıkıyor. Amacımız bu sayfanın, kullanıcının bilgisayarla yaptığı -haber okumak dâhil- tüm işler için giriş ekranı olabilmesi, istenen tüm uygulamalara buradan ulaşılabilmesi.” diye konuştu.
Özkara, 6.04’ün çok önemli bir başka yeniliğini de “çok daha kolay kullanılabilen, hızlı ve hatasız geliştirme yapmaya imkân veren geliştirme ortamı” olarak tanımladı.

ERP’nin bir “karar destek sistemi” olduğuna dikkat çeken Özkara, yeni sürümde iş zekâsı ve stratejik planlama ve karar vermeye yardımcı olacak önemli geliştirmeler yapıldığını, kullanıcıların canlı tablo ve analiz ekranları ile saniyeler içinde istedikleri veri ve analiz sonuçlarına ulaşabileceklerini, yenilenen BI modülü ile operasyonel verilerine ilişkin detaylı analiz raporlarını da alabileceklerini belirtti. Özkara IAS’nin Danimarka merkezli iş zekası ve planlama yazılımları üreticisi InfoSuite ile imzalamış olduğu işbirliği anlaşmasına da değindi.

Yeni sürümde bütçeleme modülünde önemli revizyonlar yapıldığını anlatan Özkara ,“Kurumsal Risk Yönetimi” ve “Kurumsal Bilgi Yönetimi” modüllerinin de kullanıcılara stratejik kararlarında destek olacağını söyledi.

Özkara konuşmasında ayrıca “Collaborator Mobile” uygulamasını tanıttı, e-Dönüşüm, bütçe yönetimi ve mobilite alanlarındaki çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Lansman, Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Satış ve Pazarlama Müdürü Cüneyt Boydaş ile Rapido Ofis Mobilyaları Genel Müdür Yardımcısı Hikmet Mukiloğlu’nun ERP deneyimlerini dinleyicilere aktardığı sunumlarının ardından gerçekleştirilen kokteylle sona erdi.