Yeni Durağımız: KONYA

 

 
       Uzun yıllardır hizmet verdiğimiz Konya ve çevresi projelerimize artık lokal olarak da hizmet vermeye başladık. Yeni ofisimizi açtık ve yerleşik ekibimizi kurduk. Yeni adresimiz Konya InnoPark Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde, Canias ERP yazılımımız ve 10 yılı aşkın danışmanlık tecrübemizle sanayide yerimizi aldık.

       Başarılı projenin anahtarlarından biri de hizmet alacağınız ekip ile aynı lokasyonu paylaşabilmek. Her şehrin sanayisi, o şehre özel bazı süreçler içerebiliyor. Bazı şehirlerde profesyonel yaklaşım çok önemli iken, bazı şehirlerde amatör ruh aranabiliyor. Bazı illerimizde işbirliğinin oluşmasındaki en büyük etken fiyat parametresi olabilirken bazı illerimizde ise başarılı bir referans görüşmesi anlaşmadaki en kritik adım haline gelebiliyor. Teknolojik yatırıma yatkınlık, kalifiye personel istihdam edebilme, aile şirketlerinin sayıca üstünlüğü, şehir ajanslarının ERP yazılımına teşvikleri gibi bir çok konuya hakim olabilmek ve bu analizleri kendi işimizdeki tecrübe ile yoğurup en doğru çözümü sunabilmek için o şehrin şartlarını iyi bilmek gerekiyor. Bunların yanı sıra, projelerimizin taleplerine anında çözüm getirebilmek, acil durum gözetildiğinde hızlı ulaşım sağlayabilmek proje tarafı için büyük konfor. Danışman tarafında ise ulaşım ve konaklama organizasyonunu düşünmeden kolayca planlama yapabilmek, en önemlisi zamandan tasarruf edebilmek; işe karşı motivasyonunda büyük rol oynuyor.


       Konya, uzun zamandır dışarıdan hizmet verdiğimiz ve bu sayede uzun süreler boyunca gözlemleme şansımızın olduğu, sanayisinin oldukça büyük fakat teknolojik yatırımın bu büyüklüğe karşın oldukça az sayılabileceği şehrimizdir. Teknolojik yatırım çekingenliğinde bir çok sebep var ama bunlar arasında en etkini, Konya’da yerleşik olan ve globalde başarısını ispat etmiş yazılım, teknoloji firmalarının varlığının olmaması. Yerel yatırımlar ile çözümler sağlanmış, aslında bir hayli de yol katedilmiştir. Konya sanayisinin dış ticaret de son senelerde büyük atılım yapması, yerel de çok önemli olan fakat yabancı firmalar için şart olan şaşmaz kalite standartlarından, kurumsal organizasyon süreçlerine, belirgin termin tarihleri için kapasite planlamasına gibi izlenebilir yönetim unsurlarına talep oluşmuştur. Maalesef ki, şartlar incelendiğinde Dünya ile aynı dili konuşabilmek için hala çok gerideyiz. Şu da belirtilmeli ki Konya, böylesine hızla büyüyen bir sanayi için ilerici adımlar atabilecek güce de sahiptir. Şimdi Konya’da bu gücü tanıtabilmek, 30’dan fazla ülkede, 15’den fazla dilde kullanılan kurumsal kaynak planlama yazılımımız Canias ERP sistemimiz ile başarılı projeler inşa edebilmek bizim sorumluluğumuz. Sorumluluğumuzun farkındalığı ve heyecanı içindeyiz..

 Yeni adresimiz ve iletişim bilgilerimize buradan ulaşabilirsiniz..