CANIAS ERP Mimarisi ve Esneklik

CANIAS ERP mimarisinin temelinde TROIA platformu bulunmaktadır. TROIA platformu, en basit hali ile CANIAS ERP‘nin tüm gereksinimlerini karşılamak için geliştirilmiş bir programlama dili ile istemci-sunucu etkileşimini ERP gereksinimlerine uygun olarak gerçekleştirmek üzere tasarlanmış iletişim altyapısından oluşmaktadır. Bunun ötesinde, TROIA platformu, günümüzün dağıtık işleme (distributed computing) kavram ve teknolojilerini bünyesinde barındırmaktadır. CANIAS ERP uygulamaları, TROIA dili ile geliştirilmekte ve TROIA İstemci-Sunucu mimarisi üzerinde çalışmaktadır.

canias-erp-infra

Rakip sistemlerin aksine TROIA platformunun esnek olmasının nedenleri ise şunlardır:
 

  • TROIA platformu, Java teknolojisi ile geliştirilmiştir. Bu sayede farklı işletim sistemleri (Linux, Windows, UNIX v.b.) ve sunucu mimarileri (32-bit, 64-bit, AS/400, v.b.) üzerinde çalıştırılabilir.
  • TROIA platformu, veritabanından bağımsızdır. CANIAS ERP, Oracle, Microsoft SQL Server, MySQL gibi veritabanı sistemleri ile kullanabilirsiniz.
  • TROIA platformu, farklı erişim seçenekleri sunar. CANIAS ERP sistemine, Java istemcisi, Web istemcisi, JSP connector (kendi Web arayüzünüz için) ve Web Servisleri (kendi istemciniz için) ile erişebilirsiniz. İstemciler sabit veya mobil terminaller olabilir.
  • TROIA platformu, ölçeklenebilirdir. TROIA Loadbalancer (yük dengeleyici) sayesinde CANIAS ERP birden fazla sunucu üzerinde çalıştırılabilir.
  • TROIA platformu, kendi dili ve geliştirme ortamına sahiptir. TROIA aynı zamanda CANIAS ERP sisteminin geliştirildiği programlama dilinin adıdır. Bununla birlikte kullanıcı arayüzleri, TROIA geliştirme ortamında geliştirilmiştir.
  • CANIAS ERP, açık kaynaklıdır. CANIAS ERP sisteminin tüm kodları veritabanı sistemi üzerinde tutulmaktadır. TROIA geliştirme ortamı ile istenilen uygulama istenildiği zaman geliştirilebilir ve özelleştirilebilir.

Bu özellikleri sayesinde CANIAS ERP (aralarında SAP, Oracle, J.D.Edwards gibi sektörün en büyüklerinin bulunduğu) 12 sistem arasından sıyrılarak Esneklik dalında birinci olmuştur* 

ERP seçiminizi yaparken işletmenizin süreçlerini sorunsuz şekilde ifade edebileceğiniz, kullanıcı etkileşiminde sizin kullandığınız jargonu kullanabilecek ve istediğinizde özgürce özelleştirip geliştirebileceğiniz bir platformu tercih etmeniz, ERP projenizi başarıya götüren en önemli adım olacaktır.

* Kıyaslama Sonuçları, GPS-(Gesellschaft zur Prüfung von Software aus ULM), http://www.gps-ulm.de/german/news_apr2006.pdf