Mobil Çözümler

CANIAS ERP Mobil Envanter (Stok) ve CANIAS ERP Mobil Üretim uygulamaları ile depo ve üretimle ilgili günlük işler eskisinden çok daha kolay!

CANIAS ERP’nin geliştirdiği mobil çözümlerin son sürümü, İsviçre‘deki enerji teknolojisi uzmanı PROMET AG firmasına uyarlanarak, stok yönetimi ve üretim kontrol süreçleri mobil hale getirildi.

PROMET AG, süreçlerini, CANIAS ERP Mobil Envanter (Stok) ve CANIAS ERP Mobil Üretim uygulamalarını kullanarak, veri toplama cihazları ile her alandan takip edip, verilerini gerçek zamanlı olarak ERP sistemine aktarabiliyor.

WLAN ile ERP sistemine bağlanan mobil veri toplama cihazları ile stok ve üretim verileri gerçek zamanlı olarak CANIAS ERP sistemine iletiliyor. Anlık durum değerlendirmesi yapılarak güncel ve fiili stoklara ulaşılıp dağıtılabilirlik ve doğru üretim planlaması konusunda doğrudan bilgi alınıyor.

PROMET AG, merkezi İsviçre’de, diğer lokasyonları Amerika’da bulunan, enerji sektörünün en güçlü sistem çözümleri sağlayıcısıdır. Firmanın İsviçre’deki lokasyonunda 30, Amerika lokasyonunda 10 mobil cihaz, İngilizce ve Almanca dillerinde kullanılıyor.  CANIAS ERP’nin çoklu dil özelliği ile cihazlar, istenirse, diğer dillere de kolayca uyarlanabiliyor.

Mobil veri toplama cihazları kullanım amaç ve yerlerine göre farklı boyutlarda tasarlandı. Cihazlar üzerinde “geri”, “iptal”, “kaydet” gibi donanım-tuşları destekleniyor ve süreçlerin başlatılması, hem ekran hem de cihazın tuşları ile yapılabiliyor.

mob

PROMET AG’de kullanılan CANIAS ERP Mobil Envanter (Stok) uygulaması stok yönetimi alanında çeşitli fonksiyonlar sunar:
 • İrsaliye: İrsaliye numarasını tarayıp mal çıkışını kaydetmek
 • Sipariş: Sipariş numarasını tarayıp mal girişini kaydetmek
 • Yer değiştirme:  Malzemenin bir depodan diğerine yer değiştirmesi
 • Stok sorgulama: Malzeme numarasını tarayıp mevcut stokun görüntülenmesi
 • Envanter: Envanter belgesinin ve malzeme numarasının taranıp ilgili miktarın girilmesi
 
Üretim kontrolü alanında CANIAS ERP Mobil Üretim uygulaması ile işlem onaylarının alınması sağlanır:
 • Üretim: başlat / bitir
 • Kurulum: başlat / bitir
 • Üretim miktarı gir 

CANIAS ERP portföyünde Mobil Uygulama olarak da sunulan modüller:
 1. Envanter Yönetimi – Mobil Envanter Yönetimi Modülü  Lokal Ağın yanı sıra web üzerinden de envanter yönetimini destekler. Dahili stok hareketleri her yerde kaydedilebilir.
   
 2. Demirbaş Muhasebesi – Mobil Demirbaş Yönetimi Modülü şeffaf muhasebe sistemini destekler. Özellikle harici demirbaşların yönetiminde detaylı bilgi verir.
   
 3. Depo yönetimi – Mobil Depo Yönetimi Modülü verimli bir stok yönetimi sağlar. Özellikle depolama, malzeme taşıma ve dağıtım alanlarında kısa ve akıllı yollar önerip maliyetleri düşürmeyi sağlar.
   
 4. Üretim Yönetimi – Mobil Üretim Modülü ile üretim sürecinin her adımı mobil olarak kaydedilir. Daha şeffaf ve açık, optimize edilmiş bir bilgi akışı sağlar.

Mobil uygulamaların yeni keşfedilen etkileşim ve esnekliği doğal olarak yeni gereksinmeleri de beraberinde getiriyor. Maksimum güvenlik önlemleri, önemli kurumsal veriler için vazgeçilemez bir gereksinimdir.  Bu güvenliği sağlamak için, CANIAS ERP ve CANIAS ERP Mobile uygulamalarında yerleşik teknolojilerin yanı sıra en yeni teknolojiler kullanılmaktadır.