CRM – Müşteri İlişkileri Yönetimi

CANIAS ERP Müşteri İlişkileri Yönetimi Modülü, müşterilerinizi daha iyi tanımanızı sağlar. Müşterilerinizi ve onların rakiplerinizle olan faaliyetlerini, geçmiş kayıtlarını, ayrıca ilgili tüm kişi adres bilgilerini modül dahilinde saklar. Modülün esnek veritabanı yapısı, müşterilerinizle ilgili kaydını tutmak istediğiniz her türlü bilgiyi depolamaya olanak sağlar. Veri ambarı olarak görev yapan merkezi veri depolama işlevi, pazarlama, çağrı merkezi, satış ve hizmetler arasındaki faaliyetlerdeki koordinasyonu verimli ve kolay bir şekilde yürütmenizi sağlar.

Aksiyon yönetimi ile aday, müşteri ve tedarikçi gibi sistem altında kayıtlı tutulan tüm kişi ve kurumların, şirketinizle yaptığı iletişim trafiğini (e-mail, toplantı, fuar v.b.) yönetebilir, raporlayabilir ve hatta bu verileri kullanarak performans analizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda duyuru, mektup gönderileri, bilgilendirme ve bülten gibi gönderiler toplu aksiyon uygulaması üzerinden yönetilebilir. Firmanız için tasarlamış olduğunuz anket formlarını sistem üzerinde kurgulayabilir, uygulama sonuçlarını analiz ederek raporlayabilirsiniz.

Hürriyet Gazetesi ERP & CRM İş Çözümleri” eki 21 Mart 2014 haberimiz:

hürriyet

CANIAS ERP’nin esnek yapısı sayesinde tek bir ekran üzerinden müşterilerinize ait satış belgeleri, satın alma belgeleri, üretim verileri, servis, e-mail ya da dokümanlar gibi ERP döngüsünün içinde yer alan süreçleri izleyebilir ve saniyeler içerisinde tüm detaylara erişebilirsiniz. Buna ek olarak müşterilerinizin şikayet ve önerilerini CANIAS ERP Müşteri İlişkileri Yönetimi Modülü üzerinden takip edebilirsiniz.

Fırsat yönetimi uygulamasıyla pazardaki fırsatlarınızı kayıt altına alıp, pazarlama stratejilerinizi geliştirebilir, rakiplerinizi analiz edebilir, kazanç ve kayıplarınızı nedenleriyle inceleyerek gelecekteki satış politikalarınızı da bu modül sayesinde yönlendirebilirsiniz.

Müşteri İlişkileri Yönetimine verimlilik getiren yeni bakış açıları
Müşterilere gösterilen özen ile gelen ticari başarı

Rekabet gücünün artırılması için kurumların müşterilerle ilgili süreçlerinin ve verilerinin sürekli bir biçimde incelenmesi ve buna paralel olarak iyileştirme faaliyetleri için stratejilerin geliştirilmesi gerekir. Başarılı işletmeler satış performanslarının artışı, müşteri hizmetlerinin mükemmelliği ve müşterileri ile ilişkilerinin gelişmesi için sürekli olarak çaba harcarlar. Sizin de aynı hedeflere ulaşmak için, müşteri ve müşteri adayları bilgilerine merkezi bir biçimde ve hızlı erişime ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca müşterilerle ilişkileri teşvik etmek, sözleşmeler yapmak ve elinizdeki tüm temas bilgilerini düzenlemek için, müşteri ve müşteri adaylarınız ile ilgili yapmış olduğunuz tüm iletişimlerin güncel ve detaylı kayıtlarına da ulaşabiliyor olmanız gerekir. CANIAS ERP CRM Modülü, müşteri ve müşteri adaylarınız ile ilgili bilgileri size tutarlı ve her zaman hazır olacak bir şekilde sunarak, satış öncesi faaliyetlerinizi yönetebilmenizi, satış işlemlerini otomasyon kullanarak yapabilmenizi, satışlarınızı ve hizmetlerinizi inceleyebilmenizi ve ayrıca, trendleri, sorunları ve fırsatları görebilmenizi sağlar.

Müşterilerle verimli ve etkin bir etkileşim

CRM kavramı müşterinizi tanımakla başlar. CANIAS ERP CRM Modülü, müşterilerinizi daha iyi tanımanızı sağlar, müşterilerinizi ve onların rakiplerinizle olan faaliyetlerini, geçmiş kayıtlarını ayrıca ilgili tüm temas ve adres bilgilerini modül dahilinde saklar. Modülün esnek veritabanı yapısı, müşterilerinizle ilgili, kaydını tutmak istediğiniz her türlü bilgiyi depolamaya olanak sağlar.

CANIAS ERP CRM Modülü, tekliften faturalamaya kadar tüm satış sürecinizin baştan sona denetimini kolaylaştırır. Modül envanter bilgileri, tahmini fiyatlar ve teslimat tarihleri, tüketim alışkanlıkları, risk durumları, özel ihtiyaçlar ve daha önceki alışverişler ile ilgili verileri sağlayarak, teklif hazırlama sırasında kullanmak üzere çalışanlarınıza önemli bilgiler sunar. Satış ekibinizin kullandığı süreçlerin kuralları yetkilendirmeler yoluyla tanımlanabilir; uyarı kodları ve fiyatlandırma kurallarınızı da tanımlayarak satış sürecinizi tamamen denetim altına alabilirsiniz. Tüm müşteri verileri, ilgili satış süreçleri ve görevler modül tarafından kullanıma hazır halde bulundurulur ve böylece çabuk işlem ve karar vermeye imkan tanınır. Ticari ilişkilerin yaşam döngüleri dahilinde müşterilerle birçok etkileşim yaşanır. Öyle ki, bir ürünün ya da hizmetin teslimi ertesinde, bu etkileşimler zincirinin daha da hızlanması kaçınılmazdır; bu da müşteriye güvenilir bir şekilde destek veren ve müşteri talepleri ile şikayetlerini hızlı bir biçimde uygulamaya koyan bir sistemin gerekliliğini açık olarak gösterir. CANIAS ERP CRM Modülü, bu ihtiyaçlara cevap vermek için servis işlemleri ve belge yönetimi ile entegre çalışan bir müşteri şikayet yönetimi özelliği sunar.

Birçok iletişim kanalı, tek bir müşteri veri bankası

Şirketlerin müşterileri ile aralarındaki iletişim kanallarının sayısı arttıkça, bu kanallarla ilgili stratejileri optimize etmek, gelen ve giden veri ve iletişim trafiğini kayıt altına alıp saklayabilmek daha da önem kazanır. Verilerin ve iletişimlerle ilgili detayların (e-mail, telefon, faks, mektup ve web sitesine olan erişimler gibi) kaybolması, müşteri ilişkilerine olumsuz etki yapar. CANIAS ERP CRM Modülü, entegre olarak çalışan belge yönetim sistemiyle birlikte, tüm verilerin sisteme dahil edilmesi ve sistemden iletilmesi sırasında, ileri tarihlerde gerekebilecek referans ve erişimleri için verilerin kayıt edilerek saklanmalarını sağlar. 

CANIAS ERP CRM Modülünün analiz özellikleri sayesinde kullanıcılar esnek bir şekilde müşteri anketleri düzenleyebilirler. Sistemin birden fazla dil kullanabilme kabiliyeti sayesinde kişilere özel anketler düzenlenebilir ve bu anketler Internet üzerinden farklı ülkelerde yerel dillerde uygulanabilir. CRM Modülü ile birlikte sunulan esnek kullanımlı bir uygulama sayesinde seçenekli cevaplar, ağırlık kriterleri ve yoruma açık cevapların yer aldığı kullanıma hazır anketler sistem tarafından üretilebilir. Anketler adres verilerinin belli bir alt-grubunu hedef alacak şekilde uygulanabilir. Anket analiz sonuçları grafiksel olarak görüntülenebilir ve sonuçlar müşteri tabanlı olarak incelenebilir. CRM Modülü, entegre olarak çalışan hizmet işlem özelliği sayesinde geliştirilmiş müşteri hizmetleri, müşteri memnuniyeti ve sadakati için en ideal platformu sunar. Sipariş kabulünden uygulama, teslimat, faturalama ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm özellikler CRM Modülü üzerinden yürütülebilir. CRM Modülü, daha iyi hizmet sağlamak için mobil cihazlar (cep telefonları ve PDA cihazları) ile entegre edilebilir ve böylece kurumun sahadaki dış personeli sisteme giriş yaparak verilere doğrudan erişebilir.

Müşterilerle iletişimin ve iş süreçlerinin kalitesinin kuvvetlendirilmesi

Müşteri verilerindeki eksiklik ve iletişimin yeterli olmaması nedeniyle şirketler çeşitli sorunlarla karşılaşırlar. CANIAS ERP CRM Modülü sayesinde entegre bir iletişim ve organizasyon platformuna kavuşur, şirketinizdeki işbirliğini ve süreçlerin kalitesini kuvvetlendirebilirsiniz. CRM Modülü ile planlama, yürütme ve denetim faaliyetlerinizi müşterilerinizin ihtiyaçlarına göre hassas bir biçimde yerine getirebilirsiniz. Hatalar en aza indirilip bilgi alışverişi daha verimli hale getirilebilir ve müşteri memnuniyeti artırılabilir. Modern mimarisi ve tamamen standartlara dayalı olan geliştirme ortamı ile CANIAS ERP CRM Modülü, iletişim ve süreç denetim platformunuz olarak tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecektir.

Müşteri sadakatinin sağlanması

CRM Modülü tek başına kullanılabileceği gibi CANIAS ERP sistemi ile entegre de edilebilir. CANIAS ERP sistemindeki ilgili diğer modüller ile kusursuz entegrasyon, CRM Modülünün sunduğu kritik önemdeki özelliklerden biridir. Bu özellik, aynı zamanda veri yedekleme ve süreç izlenebilirliğindeki eksiklikleri de giderir. Veri ambarı olarak görev yapan merkezi veri depolama işlevi, pazarlama, çağrı merkezi, satış ve hizmetler arasındaki faaliyetlerdeki koordinasyonun verimli ve kolay bir şekilde yürütülmesini sağlar. 

Modül Özellikleri

Merkezi iletişim platformu
•Bireysel ya da ERP sistemine entegre sürümler
•Sezgisel kullanıma elverişli kullanıcı dostu arayüz
•Kullanımı kolay yetkilendirme özellikleri
•Platformdan bağımsızlık
•Uzaktan erişim
•Diğer CANIAS ERP modülleri ile kusursuz entegrasyon
•Müşteri temas bilgilerinin yönetimi:

 • Müşteri ve müşteri adayı veri yönetimi
 • Temas bilgileri planlama, temas geçmişi kayıtları
 • Tele-pazarlama desteği
 • Kampanya yönetimi
 • İlanlar, e-mail, mektuplar
 • Anketler
 • Müşteri grup analizi

•Hizmet Yönetimi, Satış Yönetimi ve Belge Yönetimi işlevlerinin entegrasyonu
CANIAS ERP İşbirliği Modülü ile entegrasyon:

 • E-mail uygulaması
 • Ajanda
 • Görev yöneticisi
 • Faaliyet yönetimi
 • Yetkilendirme ve hatırlatma
 • Adres defteri yönetimi
 • Kısa mesaj yazılımı

CANIAS ERP Satış Yönetimi Modülü, tekliflerden siparişlere, irsaliyelerden fatura ve kredi notlarına kadar kurumsal satış etkinliğinin tüm aşamalarının yönetimini kolaylaştırır.

CANIAS ERP sistemi, sistemde barındırdığı verilere birçok yerden erişime izin verdiği için, diğer işletmeler, depolar ve şubeler ile kolay veri alış-verişi sağlar. Modül ayrıca çok boyutlu envanter analizi ile üretim kapasite kullanım analizi ile gerçekçi teslimat tarihleri hesaplayan simülasyon (ATP – Available to Promise raporu) özelliklerini de sunar. Bunun yanı sıra malzeme hareket, rezervasyon ve otomatik malzeme çıkışları faaliyetlerinin yürütülmesini de sağlar.

CANIAS ERP Satış Yönetimi Modülü, hem tam bir belge tabanlı, hem de belge içeriğindeki kalemler seviyesinde fiyatlandırma yapabilme yeteneğindedir. Fiyat politikaları ve kampanya yönetimi  sayesinde ölçekli fiyatlandırmalar, iskontolar ve ayrıca bireysel müşteriler ile müşteri gruplarına dayalı sabit kâr oranları kullanan fiyatlandırmaların uygulanması mümkündür. Satış hedefleri ve analizi uygulaması ile satış ekibine verilen hedefler kolaylıkla takip edilebilir ve prim hesaplaması yapılabilir.

CANIAS ERP Satış Yönetimi Modülü sayesinde firmalar ürün seti konseptini kullanarak ürünlerini set haline dönüştürüp, farklı hesaplama ve envanter hareketleri metotları ile kullanabilir. Varyant konsepti ile seçeneklere ayırdığı ürünlerini satış belgeleri içerisinde kolayca yönetebilir ve fiyatlandırabilir. Firmalar projelerine göre teklif ve siparişlerini tasarlayabilir ve detaylı satış raporları ile analizler yapabilir. Doküman yönetimi entegrasyonu sayesinde satış belgelerinin çıktıları ve bu belgeler için kullanılacak dokümanlar sistemde saklanıp kolayca ulaşılabilir. Aynı zamanda collaborator (E-Mail) entegrasyonu ile bu satış belgeleri istenilen zamanda istenilen kullanıcılara iletilebilir.

Karmaşık satış süreçlerinin etkin yönetimi

Birçok şirket için gelir üreten tek faaliyet olan satış, içerdiği çeşitli ayrıntılar ve gerektirdiği belgeleme işlemleri nedeniyle yürütülmesi karmaşık bir süreç olabilir. Satış aynı zamanda kurumdaki diğer tüm etkinlikleri tetikleyen bir faaliyettir ve hatta kurumdaki bazı etkinliklerin yegâne varoluş nedenleri, satış sürecine destek sağlamaktır. CANIAS ERP Satış Yönetim Modülü, tekliflerden siparişlere, irsaliyelerden fatura ve kredi notlarına kadar kurumsal satış etkinliğinin tüm aşamalarının yönetimini kolaylaştırır ve bu süreçte kullanılan tüm belgeleri referans ve arşivleme amacıyla, sistemin belge yönetim özelliklerini kullanarak sürece entegre eder. Süreçlerin parametre kullanan yapıları sayesinde, satış faaliyetlerini ilgilendiren her türlü etkinlik modül tarafından desteklenir; bunlar arasında basit satış süreçleri olduğu gibi, ödeme koşulları içeren karmaşık sözleşmeler, üçüncü şahısları içeren sözleşmeler ve diğer kurumları içeren şirketler arası süreçler bulunabilir. CANIAS ERP Satış Yönetim Modülü, hem tüm bir belge tabanlı, hem de belge içeriğindeki kalemler seviyesinde fiyatlandırma yapabilme yeteneğine sahiptir. Hacim temelli ve ölçekli fiyatlandırmalar, ıskontolar ve ayrıca bireysel müşteriler ile müşteri gruplarına dayalı sabit kâr oranları kullanan fiyatlandırmaların uygulanması mümkündür.

Birden fazla şirket içeren satış süreçlerinin denetimi

Modülün ileri düzeydeki entegrasyon yetenekleri sayesinde, yüksek düzeydeki bilgilerin her zaman kullanıma hazır durumda bulunması, Satış Yönetimi Modülü tarafından garanti edilir. Modül ayrıca, fiziksel envantere erişim ile görüntüleme konusunda yüksek derecede şeffaflık sağlar ve çok boyutlu envanter analizi ile üretim kapasite kullanım analizi özelliklerini sunar.

CANIAS ERP sistemi, sistemde barındırdığı verilere birçok yerden erişime izin verdiği için, diğer işletmeler, depolar ve şubeler ile kolay veri değiş-tokuşu sağlar. Bu da tedarikçiler, şubeler ya da depolardan malzemelerin temin edilmesine dayalı olan teslimat terminlerinin zamanında yerine getirilebilmesini garanti altına alır. Sistem birden çok şube ve yerleşim içeren süreç denetimlerinde, faaliyetlerin etkinlikle yürütülmesini garanti eder. Sistem tarafından bir yandan satış belgelerinin işlemleri yürütülürken, diğer yandan malzeme hareket, rezervasyon ve otomatik malzeme çıkışları faaliyetlerinin yürütülmesi de mümkündür.

Satış belgelerinin tümünde ilerde belgelenmesi gerekebilecek tüm işlemlerin kayıtları tutulur; sistem aynı zamanda belgelerin sıcak kopyalarını da otomatik olarak saklayacak şekilde yapılandırılabilir. Sistem, kullanıcı arayüzü, belgeler ve belge kalemlerinde kullanılan tüm metinler için çok dilli destek sunar. Sistem aynı zamanda dünya para birimlerini destekler ve para birimleri arasında takas işlemleri için sunduğu özellik sayesinde işletmelerin uluslararası faaliyetlerini kolaylıkla yürütmelerine imkan tanır.

Tedarik zinciri yönetimi dahilindeki önemli sayıda faaliyet, ya satış süreci tarafından tetiklenir ya da satış süreci dahilinde sürdürülür; CANIAS ERP Satış Yönetim Modülü de bu özelliğe destek olarak diğer CANIAS ERP sistem modülleri ile paralel bir şekilde çalışır. Bu özellik, hem yüksek içerik düzeyindeki bilgilerin her an kullanıma hazır bulunmasını, hem de işletme içindeki faaliyetlerin şeffaflığını sağlar. Ayrıca modül tarafından çok sayıda rapor formatı sunulmaktadır ve bunlar hem şablon, hem de esnek nitelikli format desteği içerir. Sistemin açık mimarisi sayesinde raporlar hem Microsoft Excel uygulaması tarafından doğrudan üretilebilir, hem de ek analiz ve detaylı raporlama gerçekleştirmek için CANIAS ERP Yönetim Bilgi Sistemi Modülü üzerinden elde edilebilir. Sisteme entegre edilmiş olan grafiksel raporlama sihirbazı, grafiksel çıktı destekli analiz sonuçlarının hızlı ve kolay bir şekilde sistemden alınabilmesine imkan tanır.
Tek bir sistem ile hem ticari hem de endüstriyel kullanım olanağı

Çok sayıda kurumsal faaliyetin, satış işlemlerinin gerçekleşmesine dayalı olması nedeniyle, CANIAS ERP Satış Yönetim Modülü, derin bir entegrasyona sahip olan CANIAS ERP sistemi içinde merkezi bir rol oynar. CANIAS ERP Satış Yönetim Modülü, alım-satım ve dağıtım ile uğraşan şirketler ve üretim yapan işletmeler tarafından kullanılması kritik önem taşıyan bir uygulama niteliğindedir. Kağıt kullanmayan belge iş akışları ile malzemeler, ilk teklif aşamasından faturalamaya kadar sistem üzerinden elektronik olarak izlenebilirler. Modülün Muhasebe Modülü ile kusursuz entegrasyonu sayesinde muhasebe kayıtları otomatik bir şekilde üretilir ve bu kayıtların ilgili hesap defterlerine girişleri yapılır.

Sistem çapı entegrasyon yöntemiyle bilgilerde tutarlığın sağlanması

CANIAS ERP sisteminde müşterilere özel işlemler ve belge yönetimi, sistemin esnek nitelikli ve parametre kullanımına dayanan yapısı sayesinde, güvenilir bir biçimde gerçekleştirilir. Bütünleşik mimarisi ile modül, ileri düzeyde satış yönetim özellikleri, CRM gibi diğer ticari faaliyet alanlarına malzeme akışı, malzeme gereksinim planlaması ve üretim denetimi özellikleri sunar. Bütünleşik mimarisi ve esnek işlem seçenekleri sayesinde CANIAS ERP Satış Yönetim Modülü, kurumsal bir satış yönetim sisteminden beklenenleri fazlasıyla karşılar.

Modül Özellikleri
 • Bütünleşik belge takibi
 • Kronolojik belge yönetimi
 • Bütünleşik Belge Yönetim Sistemi sayesinde tüm belgeler için arşivleme desteği
 • Belgelerin esnek bir şekilde konfigürasyonu
 • Ön İzleme destekli ve PDF formatlı belge çıktıları
 • Esnek fiyatlandırma stratejileri
 • Yüksek düzeyde bilgilendirme yeteneği
 • Miktar ve değer tabanlı sözleşmeler
 • Teslimat planları
 • Ürün gruplandırma için esnek nitelikli işlemler
 • EDI bağlantısı (modülün kendi bünyesinde bütünleşik olarak bulunan EDI dönüştürücüsü)
 • Kalemlerin hızlı tanımlanabilmesi
 • Senet ve faturaların toplu girişi
 • Proforma fatura ve avans ödemeleri
 • Ödeme planları
 • Raporlama ve analizler
 • Elektronik imza desteği
 • Çok dilli belge desteği
 • Üçüncü partilerle anlaşmaların yönetimi
Gelişmiş Özellikler
 • CANIAS Mobile kullanımı ile Internet üzerinden uzaktan erişim
 • Tedarik zinciri yönetimi uygulamasının bir parçası olarak müşteriler tarafından sisteme uzakdan erişim
 • Entegre edilmiş ürün sınıflandırma sistemi ve ürünlere için ayrılmış özel veritabanı alanları
 • Risk yönetimi
 • Grafiksel ürün grupları ve varyant konfigürasyon uygulaması (esnek ve programlanabilir nitelikli)